Ponúkame

Ubytovanie

Momentálne poskytujeme ubytovanie len v kempingovej časti. V súčasnosti pracujeme na rozšírení ubytovacích kapacít, v rámci ktorých budeme ponúkať samostatné izby, izby so sociálnym zariadením, apartmány ako aj nocľahy na prístelkách pre skupiny v rámci organizovaných táborov. Ubytovanie so psom je u nás povolené.


Kempovanie

Areál kempingu poskytuje počas sezóny ubytovanie v stanoch (vlastných alebo s možnosťou zapožičania u nás), s využitím spoločnej kuchynky a sociálnych zariadení (toalety a umyvárka so studenou a teplou vodou). Ubytovanie so psom je v našom kempingu povolené.


Stravovanie

V súčasnosti sa návštevníci ekofarmy a turisti môžu občerstviť v našom bufete, počas vopred ohláseného viacdňového pobytu a táborov je možnosť zabezpečiť dovoz teplej stravy z neďalekej reštaurácie. Časom plánujeme v rámci areálu otvoriť svoju vlastnú reštauráciu. Návštevníci u nás môžu ochutnať aj mlieko či syry z domácej produkcie. Pre účastníkov vopred ohlásených exkurzií radi zabezpečíme obed piknikovou formou priamo na ostrove (možnosť výberu: guláš, rybacia polievka halászlé, pečené ryby).


Jazdenie na koni

Vďaka spolupráci s Jazdeckým klubom Zlatý Hucul, ktorého šikovní členovia pôsobia na ostrove už niekoľko rokov, si môže jazdenie na huculských koňoch vyskúšať aj úplný začiatočník, ale takisto si príde na svoje aj náročný a skúsený jazdec. Huculy sme si vybrali pre ich pokojnú povahu a odolnosť znášať všetky nepriazne počasia, keďže sú voľne na ostrove od skorej jari do neskorej jesene s nepretržitým prístupom k pastve a vode.

V rámci jazdenia na ostrove ponúkame:

  • výučba jazdy na koni – vďaka pokojnej povahe huculských koní a trpezlivému prístupu našich skúsených inštruktorov je učenie sa jazdiť zábavou aj pre úplných začiatočníkov, či dospelých alebo deti
  • vozenie detí na koníkovi (prípadne oslíkovi)
  • vychádzky do terénu pre samostatných jazdcov – jednodňové či viacdňové výlety pre individuálnych jazdcov a skupiny
  • detské jazdecké tábory – v rámci jedného turnusu tábora sa deti naučia základy jazdenia (minimálne 1 hodina v sedle denne), starostlivosti o kone (čistenie, česanie, alebo napríklad aj zapletanie hrivy) a navyše zažijú krásne a náučné prechádzky po ostrove nielen na koni a bohatý sprievodný program
  • jazdecké preteky – od roku 2011 pre Vás na ostrove každoročne organizujeme letné jazdecké preteky huculských koní (a iných plemien), ktoré sú široko-ďaleko známe nielen svojimi atraktívnymi disciplínami (mini-maxi, parkúr a stezka) ale aj bohatým sprievodným programom pre celú rodinu

Cykloturistika

Veľkolélsky ostrov a našu ekofarmu lemuje hrádza, po ktorej vedie medzinárodná cyklotrasa Eurovelo 6, a preto je táto oblasť navštevovaná aj veľkým počtom zahraničných turistov. V prípade potreby Vám radi zapožičiame bicykel aj s príslušenstvom na jeden či viac dní. Je to ideálny dopravný prostriedok na kratšie výlety po ostrove ale aj dlhšie cyklotúry do širšieho okolia (vnútrozemská delta Dunaja, Komárno). 


Vodná turistika

Veľkolélsky ostrov je ako stvorený pre milovníkov vodnej turistiky. Kto má rád pokojné obdivovanie nedotknutej prírody, ocení plavbu malým člnom po Veľkolélskom ramene (bočné rameno Dunaja). Pre náročnejších vodákov je tu možnosť preplaviť sa po ramene do hlavného koryta Dunaja a navštíviť malý vtáčí ostrov (s hniezdnymi kolóniami kormoránov a volaviek) pri maďarskom brehu. V malom prístave s romantickým mólom na vás čakajú malé loďky, nafukovacie člny, kanoe či motorový čln, ktoré si môžete u nás zapožičať. 


Sprevádzané exkurzie

Ak sa chcete o ostrove, Dunaji a priľahlej lužnej krajine dozvedieť čo najviac a spoznať tie najkrajšie zákutia nespútanej prírody, neváhajte využiť spoločnosť našich skúsených sprievodcov. Radi Vám porozprávajú niečo z histórie ostrova a Dunaja, oboznámia Vás s fungovaním zaplavovaných ekosystémov, predstavia Vám flóru a faunu ostrova v plnej kráse a v neposlednom rade porozprávajú o súčasnej starostlivosti o ostrov, ktorá sa tu realizuje v mene ochrany nespútanej dunajskej prírody. Exkurzie je možné absolvovať pešo, na bicykli či koni, alebo pre skupiny poskytujeme možnosť kochať sa krásami ostrova na vlečke ťahanej koňmi či traktorom. Pre účastníkov vopred ohlásených exkurzií radi zabezpečíme obed piknikovou formou priamo na ostrove (možnosť výberu: guláš, rybacia polievka halászlé, pečené ryby).


Tábory, podujatia

Pre deti organizujeme počas leta niekoľko turnusov jazdeckých táborov. Po dohode s pedagógmi vieme zorganizovať pobyty pre školy v prírode zamerané na spoznávanie dunajskej krajiny v teréne. Taktiež ponúkame prenájom našich priestorov na usporiadanie rôznych sústredení, workshopov, konferencií, firemných teambuildingov či rodinných osláv. V prípadne záujmu nás neváhajte kontaktovať.


Rybolov